Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności z serwisu plantatorskiego.

Treść

Dynamiczny rozwój chwościka na plantacjach buraka
2018.08.10

Chwościka na plantacjach buraka cukrowego z dnia na dzień przybywa bardzo dużo. Panujące nadal  wysokie temperatury szczególnie w nocy i bardzo duża i długo utrzymująca się ranna rosa sprzyjają wyjątkowo szybkiemu rozwojowi choroby.

Monitoring plantacji pod kątem wystąpienia chwościka buraka - stwierdzono pierwsze objawy na plantacjach
2018.07.20

W ostatnim tygodniu odnotowano już pierwsze objawy chwościka na plantacjach monitorowanych przez Służby Surowcowe we wschodnim rejonie uprawy buraka cukrowego. W związku z rosnącym zagrożeniem ze strony chwościka należy zwiększyć częstotliwość lustrowania plantacji. Wykonanie na czas zabiegu ochronnego jest kluczem do skutecznego zwalczania patogena.

 

Dzień Pola KSC S.A. 2018 - Relacja
2018.07.03

Zapraszamy na relację z obchodów Dnia Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. 2018. Tegoroczne święto odbyło się 28 czerwca w miejscowości Suchodębie.

Podejmujemy walkę z szarkiem komośnikiem
2018.05.17

W odpowiedzi na bardzo duże zagrożenie jakie dotyka Plantatorów południowo-wschodniej części Polski ze strony szarka komośnika, w dniach 15-16 maja 2018 roku w Cukrowni Werbkowice zorganizowano spotkanie grupy roboczej dotyczące możliwość zwalczania tego szkodnika. Zagadnienie jest obecnie niezwykle istotne, gdyż intensywne żerowanie tego szkodnika przyczynia się do zmniejszania obsady buraków, a nawet do całkowitego zniszczenia młodych plantacji.

 

UWAGA! Wzmożona aktywność szarka komośnika
2018.04.26

Na plantacjach buraka nasila się żerowanie szarka komośnika. Najnowsze obserwacje wskazują, że szkodnik żeruje na wielu plantacjach w różnych lokalizacjach, a  nie tylko na tych położonych bezpośrednio obok pól, na których w poprzednim roku uprawiane były buraki. Plantacja, na której stwierdzono obecność szarka komośnika wymaga bezwzględnie przeprowadzenia zabiegu zwalczania tego szkodnika.