Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności z serwisu plantatorskiego.

Treść

ZAPROSZENIE: Dzień Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A.
2018.06.18

Serdecznie zapraszamy Plantatorów i Pracowników Krajowej Spółki Cukrowej S.A. na XVI Dzień Pola. Jest to święto wszystkich osób, którym bliska jest branża cukrownicza. W dniu 28 czerwca, spotykamy się w miejscowości Suchodębie.

Preferowana lista odmian buraka cukrowego dla Plantatorów KSC S.A. na sezon 2018
2017.10.04

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami porównawczego doświadczenia odmianowego przeprowadzonego w 2016 r. przez Dział ds. Agrotechniki w Departamencie Surowcowym KSC S.A.

Podejmujemy walkę z szarkiem komośnikiem
2018.05.17

W odpowiedzi na bardzo duże zagrożenie jakie dotyka Plantatorów południowo-wschodniej części Polski ze strony szarka komośnika, w dniach 15-16 maja 2018 roku w Cukrowni Werbkowice zorganizowano spotkanie grupy roboczej dotyczące możliwość zwalczania tego szkodnika. Zagadnienie jest obecnie niezwykle istotne, gdyż intensywne żerowanie tego szkodnika przyczynia się do zmniejszania obsady buraków, a nawet do całkowitego zniszczenia młodych plantacji.

 

UWAGA! Wzmożona aktywność szarka komośnika
2018.04.26

Na plantacjach buraka nasila się żerowanie szarka komośnika. Najnowsze obserwacje wskazują, że szkodnik żeruje na wielu plantacjach w różnych lokalizacjach, a  nie tylko na tych położonych bezpośrednio obok pól, na których w poprzednim roku uprawiane były buraki. Plantacja, na której stwierdzono obecność szarka komośnika wymaga bezwzględnie przeprowadzenia zabiegu zwalczania tego szkodnika.

Uwaga! Szarek komośnik!
2018.04.18

Na plantacjach zaobserwowano już przechodzące na żerowiska chrząszcze szarka komośnika, co oznacza, że niebawem mogą pojawić się na wschodzących burakach. Jeśli w porę nie będziemy chronić plantacji to szkodnik może spowodować znaczne straty, a niekiedy zniszczyć plantacje w parę dni.