Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności z serwisu plantatorskiego.

Treść

Pielęgnacja pryzm buraczanych
2019.11.26

Korzenie buraków cukrowych przeznaczone do odbioru w grudniu czy styczniu, są szczególnie narażone na oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych. Prawidłowo zabezpieczony surowiec to korzyści zarówno dla Plantatora jak i Cukrowni. W perspektywie najbliższych prognoz meteo warto rozważyć takie działania. 

 

 

Przechowalnictwo buraków cukrowych
2019.11.12

Nieuchronnie zbliża się półmetek wykopków korzeni buraka cukrowego. Na polach pojawia się coraz więcej pryzm, które czekają na załadunek i transport do cukrowni. Przymierzając się do przechowywania surowca, należy zwrócić szczególną uwagę na najlepsze na danym polu, miejsce składowania surowca.

Wyniki doświadczenia odmianowego 2018 r.
2019.10.11

Dział ds. Agrotechniki w Departamencie Surowcowym Krajowej Spółki Cukrowej S.A. przeprowadził w sezonie 2018 doświadczenie odmianowe, w którym porównano parametry odmian buraka cukrowego. Prezentowane wyniki podstawowych parametrów gospodarczych, które uzyskały odmiany wybrane do preferowanej listy do zasiewów w sezonie 2020 r.

X Warsztaty Polowe w Starym Brześciu - Relacja
2019.09.24

Już od 10 lat Krajowa Spółka Cukrowa S.A. wraz z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu oraz Brzesko-Kujawskim Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego współorganizują spotkanie poświęcone uprawie buraka cukrowego. Zapraszamy na relację z tej wyjątkowej, X edycji spotkania.

XVII Dzień Pola KSC S.A. 2019 - Relacja
2019.07.06

Zapraszamy na relację z 17 edycji dorocznego Dnia Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A.. Tradycyjne święto plantatorów buraka cukrowego, pracowników Krajowej Spółki Cukrowej S.A. odpowiedzialnych za surowiec oraz wszystkich, którym bliska jest branża cukrownicza odbyło się  27 czerwca w miejscowości Stare Pole