Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności z serwisu plantatorskiego.

Treść

Uwaga! Szarek komośnik na plantacjach buraka cukrowego
2019.04.25

Plantatorzy Cukrowni Werbkowice i Krasnystaw borykają się z problemem uszkodzeń plantacji powodowanych przez szarka komośnika. Żerowanie nasila się w ciepłe i słoneczne dni. A wygłodniałe szkodniki zjadają rośliny będące w fazie siewki powodując niszczenie całych plantacji.

 

Pchełka na plantacjach buraka cukrowego
2019.04.11

Na plantacjach zasianych w trzeciej dekadzie kwietnia obserwowane są już wschody buraków.  Równocześnie pojawiają się także doniesienia z terenu o uszkodzeniach powodowanych przez pchełkę burakową. W związku z tym należy monitorować plantacje i szczególną uwagę zwrócić czy na wschodzących burakach nie pojawiły się uszkodzenia powodowane przez żerujące szkodniki.

Wczesnowiosenny monitoring szarka
2019.04.04

W ostatnich dniach marca w rejonie Cukrowni Werbkowice sprawdzano obecność szarka komośnika w glebie pól uprawnych. Służby surowcowe Krajowej Spółki Cukrowej S.A. we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu aktywnie monitorują zagrożenie szarkiem komośnikiem plantacji buraka cukrowego w południowo-wschodnim rejonie działania KSC S.A.

 

Zalecenia ochrony buraka cukrowego w sezonie 2019
2019.03.26

Zachęcamy do zapoznania się z zaleceniami ochrony buraka cukrowego na sezon 2019.

Zmiany realizacji Dyrektywy Azotanowej w praktyce
2019.03.04

W związku ze zmianami w przepisach dotyczących nawożenia upraw rolniczych azotem  zachęcamy do zapoznania się z aktualną informacją, która zawiera najbardziej istotne kwestie odnośnie terminów i zasad stosowania nawozów azotowych na gruntach rolnych.